Division II College Football
WEEKLY SCHEDULE
12345
678910
1112131415
1617   
 
      ***** College Football Schedule/Results Division II - Sep 18-20 *****
                               (All Times Eastern)
 
                             From The Sports Network
 
 
                            Thursday, September 18th
                            ------------------------
 
 Southeastern Oklahoma at (7) Henderson State, 8:00 PM
 
                            Saturday, September 20th
                            ------------------------
 
 Texas A&M-Kingsville vs. Texas A&M-Commerce (Arlington, TX), 11:00 AM
 
 Notre Dame (OH) at West Virginia Wesleyan, 12:00 PM
 
 Ashland at (9) Ohio Dominican, 12:00 PM
 
 IUP at Lock Haven, 12:00 PM
 
 East Stroudsburg at Edinboro, 12:00 PM
 
 (15) Bloomsburg at Mercyhurst, 12:00 PM
 
 Southern Connecticut at Pace, 12:00 PM
 
 (11) Shepherd at Urbana, 12:00 PM
 
 California (PA) at Shippensburg, 12:00 PM
 
 Kutztown at Gannon, 12:00 PM
 
 Bowie State at Concord, 12:00 PM
 
 Kentucky Wesleyan at Trinity Bible, 1:00 PM
 
 Glenville State at Fairmont State, 1:00 PM
 
 Stonehill at American International, 1:00 PM
 
 West Virginia State at West Liberty, 1:00 PM
 
 Saginaw Valley State at Michigan Tech, 1:00 PM
 
 Bentley at Saint Anselm, 1:00 PM
 
 Northern Michigan at Hillsdale, 1:00 PM
 
 McKendree at Northwood, 1:00 PM
 
 VA-Lynchburg at Livingstone, 1:00 PM
 
 Lincoln (PA) at Montclair State, 1:00 PM
 
 Alderson-Broaddus at St Joseph's (IN), 1:00 PM
 
 (21) Carson-Newman at Brevard, 1:00 PM
 
 Clarion at Cheyney, 1:00 PM
 
 Assumption at New Haven, 1:00 PM
 
 LIU Post at Merrimack, 1:00 PM
 
 (6) Lenoir-Rhyne at Wingate, 1:30 PM
 
 Findlay at Tiffin, 1:30 PM
 
 Minnesota State-Moorhead at Wayne State (NE), 2:00 PM
 
 (24) Winona State at Minnesota-Crookston, 2:00 PM
 
 Valparaiso at William Jewell, 2:00 PM
 
 (22) Colorado Mines at Chadron State, 2:00 PM
 
 Central Missouri at (1) Northwest Missouri State, 2:00 PM
 
 Minot State at (3) Minnesota State, 2:00 PM
 
 Virginia-Wise at Charleston (WV), 2:00 PM
 
 Johnson C Smith at West Georgia, 2:00 PM
 
 Arkansas-Monticello at Northwestern Oklahoma, 2:00 PM
 
 Shorter vs. West Texas A&M (Arlington, TX), 2:00 PM
 
 (2) Colorado State-Pueblo at Western State, 3:00 PM
 
 Oklahoma Baptist at Panhandle State, 3:00 PM
 
 Western New Mexico at New Mexico Highlands, 3:00 PM
 
 (8) Pittsburg State at Washburn, 3:00 PM
 
 Fort Lewis at Black Hills State, 3:00 PM
 
 Central Oklahoma at Emporia State, 3:00 PM
 
 Quincy vs. Lincoln (MO) (Kansas City, MO), 3:00 PM
 
 Concordia-St Paul at Mary, 3:30 PM
 
 Missouri Southern at Nebraska-Kearney, 4:00 PM
 
 St Augustine's at Stillman, 4:00 PM
 
 (17) West Alabama at Jacksonville State, 4:00 PM
 
 (25) Slippery Rock at Millersville, 4:00 PM
 
 Lane at Paine, 4:00 PM
 
 Virginia State at Kentucky State, 4:00 PM
 
 Benedict vs. Elizabeth City State (Rocky Mount, NC), 4:00 PM
 
 Central Washington at Western Oregon, 4:00 PM
 
 Central State vs. Morehouse (Chicago, IL), 4:00 PM
 
 Augustana (SD) at Northern State, 6:00 PM
 
 Virginia Union at Fayetteville State, 6:00 PM
 
 (10) West Chester at Seton Hill, 6:00 PM
 
 Miles at Hampton, 6:00 PM
 
 Clark Atlanta at Fort Valley State, 6:00 PM
 
 Catawba at Newberry, 6:00 PM
 
 Chowan at North Carolina A&T, 6:00 PM
 
 Florida Tech vs. (12) Tarleton State (Arlington, TX), 6:00 PM
 
 Tuskegee at (18) Winston-Salem State, 6:00 PM
 
 UNC-Pembroke at Shaw, 6:30 PM
 
 East Central at Ouachita Baptist, 7:00 PM
 
 College of Faith at Limestone, 7:00 PM
 
 (14) Delta State at (13) Valdosta State, 7:00 PM
 
 Bemidji State at Upper Iowa, 7:00 PM
 
 Southwest Minnesota State at (4) Minnesota-Duluth, 7:00 PM
 
 Indianapolis at Southwest Baptist, 7:00 PM
 
 Wayne State (MI) at Malone, 7:00 PM
 
 (19) St Cloud State at Sioux Falls, 7:00 PM
 
 Southern Nazarene at Arkansas Tech, 7:00 PM
 
 Grand Valley State at (16) Ferris State, 7:00 PM
 
 Southern Arkansas at Southwestern Oklahoma, 7:00 PM
 
 Northeastern State at Missouri Western, 7:00 PM
 
 Walsh at Lake Erie, 7:00 PM
 
 North Greenville at Tusculum, 7:00 PM
 
 Langston at (5) North Alabama, 7:00 PM
 
 Truman State at Missouri S&T, 7:30 PM
 
 Humboldt State at Dixie State, 8:00 PM
 
 Mississippi College at Lamar, 8:00 PM
 
 UW-River Falls at South Dakota Mines, 8:00 PM
 
 McMurry at Angelo State, 8:00 PM
 
 Lindenwood at Fort Hays State, 8:00 PM
 
 Simon Fraser at Azusa Pacific, 9:00 PM
 
 Colorado Mesa at Adams State, 9:00 PM
 
 Eastern New Mexico vs. (23) Midwestern State (Arlington, TX), 9:00 PM
 
 09/16 13:16:30 ET

| WBNS-10TV Columbus, Ohio