Sports

 
Division III College Football
WEEKLY SCHEDULE
12345
678910
1112131415

2014 Division III College Football Yearly Schedule
From The Sports Network


 
Thursday, September 4
TXA&M-COMMERCE 98 - East Texas Bapt 20
 
Friday, September 5
Albright 25 - KEAN 14
WORCESTER ST 38 - Anna Maria 6
Widener 19 - ROWAN 7
Salve Regina 33 - BRIDGEWATER ST 27
WPI 29 - CURRY 7
Ursinus 47 - TCNJ 7
Fitchburg St 28 - BECKER 6
UMASS-Dartmouth 21 - MOUNT IDA 14
WESTFIELD ST 30 - Nichols 22
Western New Eng 38 - SPRINGFIELD 34
William Paterson 36 - SUNY-MARITIME 20
McDaniel 34 - CATHOLIC 31
UW-WHITEWATER 73 - Waldorf 7
 
Saturday, September 6
HOBART 33 - Dickinson 21
BUFFALO STATE 51 - SUNY Cortland 48 (OT)
JOHNS HOPKINS 42 - Randolph-Macon 3
ALFRED 34 - Husson 17
FRAMINGHAM ST 20 - Endicott 17
MIT 28 - Pomona-Pitzer 18
ST JOHN FISHER 36 - Otterbein 14
Marietta 29 - KENYON 11
OLIVET 41 - Wilmington 24
AVERETT 20 - Washington & Lee 17
St Lawrence 45 - COAST GUARD 14
METHODIST 36 - So Virginia 21
ITHACA 21 - Union 16
Rose-Hulman 40 - KALAMAZOO 13
Merchant Marine 23 - APPRENTICE 19
MORAVIAN 33 - Kings 14
Muhlenberg 34 - WILKES 0
LYCOMING 42 - Susquehanna 13
Delaware Valley 30 - MONTCLAIR ST 20
FRANKLIN & MARSH 28 - Lebanon Valley 21
Utica 55 - MISERICORDIA 0
WABASH 34 - Hampden-Sydney 21
WESLEY 35 - Thomas More 20
MORRISVILLE ST 69 - Alfred State 17
Emory & Henry 41 - FERRUM 12
BROCKPORT 45 - Oberlin 10
CASTLETON STATE 20 - Plymouth St 13 (OT)
DEPAUW 31 - Sewanee 13
HEIDELBERG 72 - Alma 7
WAYNESBURG 33 - Muskingum 0
MARYVILLE 41 - Berry 14
Juniata 21 - GROVE CITY 13
RPI 29 - NORWICH 9
Adrian 35 - DEFIANCE 13
Bridgewater 33 - GETTYSBURG 32
Ohio Wesleyan 40 - BLUFFTON 20
Mount Union 58 - BETHANY 7
ST SCHOLASTICA 28 - Ripon 27
Carroll 33 - LAKELAND 7
ROCKFORD 34 - Lawrence 6
ST JOHNS 27 - UW-River Falls 8
Simpson 43 - IOWA WESLEYAN 7
LUTHER 35 - Presentation 33
WHEATON 36 - Coe 28
Rhodes 34 - AUSTIN COLLEGE 13
Hendrix 42 - WESTMINSTER (MO) 28
CULVER-STOCKTON 41 - MacMurray 14
Millikin 66 - GREENVILLE 24
LOUISIANA COLL 49 - Huntingdon 42
Ohio Northern 31 - WASHINGTON (MO) 24
DAKOTA WESLEYAN 23 - UW-Stout 19
UW-Platteville 63 - BUENA VISTA 3
ILL WESLEYAN 42 - Franklin 35
MACALESTER 17 - Carleton 14
LORAS 39 - Elmhurst 17
KNOX 26 - Eureka 23
GUSTAVUS 44 - Crown 17
Martin Luther 63 - MARANATHA BAPT 24
MONMOUTH 30 - Hope 20
JOHN CARROLL 44 - Saint Vincent 0
Conc-Moorhead 40 - JAMESTOWN (ND) 13
ST THOMAS 22 - UW-Eau Claire 17
St Norbert 25 - CARTHAGE 13
WHITWORTH 63 - Lewis & Clark 10
PUGET SOUND 13 - C-M-S 10
College of Idaho 35 - PACIFIC (OR) 34
AZ Christian 30 - GEORGE FOX 27
Hartwick 43 - WESTERN CONN 38
MOUNT ST JOSEPH 58 - Augustana (IL) 25
Salisbury 41 - CHRISTOPHER NWPT 32
WASH & JEFFERSON 51 - Wooster 17
Denison 35 - EARLHAM 6
Hiram 30 - WESTMINSTER (PA) 27
CHICAGO 28 - Beloit 6
CASE WESTERN 30 - Carnegie Mellon 0
Thiel 28 - ALLEGHENY 14
Taylor 56 - ANDERSON 10
UW-La Crosse 24 - DUBUQUE 8
UW-STEVENS PT 42 - Albion 31
Butler 22 - WITTENBERG 16
ILLINOIS COLLEGE 49 - Aurora 6
Concordia (WI) 31 - NORTH PARK 28
Mary Hrdn-Baylor 43 - MILLSAPS 7
TEXAS LUTHERAN 61 - Sul Ross St 15
GUILFORD 52 - Greensboro 0
Howard Payne 30 - TRINITY (TX) 27
Robert Morris-IL 27 - UW-OSHKOSH 19
LaGrange 34 - BIRMINGHAM SO 28 (OT)
FROSTBURG ST 24 - Geneva 19
Stevenson 40 - NC WESLEYAN 19
CENTRE 42 - Hanover 17
Central 31 - BENEDICTINE (IL) 7
Wartburg 40 - AUGSBURG 3
Lake Forest 20 - WISC LUTHERAN 14
NORTHWESTERN MN 17 - St Olaf 16
Hamline 37 - MINN-MORRIS 6
Hardin-Simmons at Southwestern Cancelled
 
Sunday, September 7
MANCHESTER 29 - Trine 28
Shenandoah 20 - GALLAUDET 0
 
Thursday, September 11
SUNY-MARITIME 31 - Mass Maritime 30
 
Friday, September 12
FITCHBURG ST 21 - Curry 7
Worcester St 30 - WPI 17
Springfield 41 - UMASS-DARTMOUTH 20
TCNJ 17 - FDU-FLORHAM 13
 
Saturday, September 13
Buffalo State 60 - MANCHESTER 32
PLYMOUTH ST 30 - Mount Ida 24
Alfred 34 - RPI 31
Brockport 17 - SUNY CORTLAND 14
Bridgewater St 29 - WILLIAM PATERSON 20
WESTERN CONN 58 - Nichols 0
Montclair St 7 - SALVE REGINA 6
Hobart 28 - ENDICOTT 18
Rowan 31 - FRAMINGHAM ST 21
MORAVIAN 28 - McDaniel 7
Johns Hopkins 27 - SUSQUEHANNA 20
MUHLENBERG 42 - Franklin & Marsh 7
URSINUS 31 - Gettysburg 14
ADRIAN 40 - Carthage 14
TRINE 28 - Millikin 14
Ill Wesleyan 35 - ALBION 28
Utica 23 - UNION 16
Greenville 44 - MINN-MORRIS 9
RANDOLPH-MACON 48 - Averett 16
Lycoming 26 - ALBRIGHT 0
CONCORDIA (MI) 23 - Anderson 18
HAMPDEN-SYDNEY 35 - Christopher Nwpt 30
Norwich 10 - ST LAWRENCE 7
WESTERN NEW ENG 17 - Westfield St 14
MIT 38 - Becker 14
Morrisville St 43 - HARTWICK 40
NC Wesleyan 27 - LINCOLN (PA) 0
WILKES 41 - Misericordia 7
Wheaton 26 - KALAMAZOO 12
Elmhurst 33 - OLIVET 27
JUNIATA 38 - Dickinson 35
Widener 45 - LEBANON VALLEY 3
Stevenson 7 - KINGS 0
Centre 34 - DEFIANCE 7
UW-Whitewater 42 - FRANKLIN 13
WAYNESBURG 35 - Saint Vincent 24
Emory & Henry 14 - MARYVILLE 13
Thomas More 45 - HANOVER 16
HOPE 37 - Augustana (IL) 27
Millsaps 30 - MOUNT ST JOSEPH 22
Capital 54 - EARLHAM 20
BELOIT 27 - Grinnell 23
CARLETON 40 - Knox 14
SIMPSON 22 - UW-River Falls 6
SEWANEE 21 - Washington & Lee 19
UW-PLATTEVILLE 26 - Dubuque 21
Luther 20 - ST OLAF 3
CONC-MOORHEAD 30 - Buena Vista 9
Augsburg 55 - CONCORDIA (WI) 45
Northwestern MN 48 - EUREKA 16
WARTBURG 31 - Bethel 14
Marian (IN) 24 - UW-OSHKOSH 20
Gustavus 42 - LAKE FOREST 9
Westminster (MO) 34 - CROWN 13
SOUTHWESTERN 27 - Sul Ross St 20
Texas Lutheran 37 - HARDIN-SIMMONS 14
TRINITY-IL 49 - Wisc Lutheran 22
BALDWIN-WALLACE 32 - Bluffton 20
RIPON 24 - Rockford 14
MACMURRAY 42 - Martin Luther 36
St Scholastica 41 - IOWA WESLEYAN 14
North Central 51 - ST NORBERT 17
CARROLL 34 - Benedictine (IL) 6
Oberlin 47 - KENYON 28
ST THOMAS 46 - UW-La Crosse 0
COAST GUARD 42 - Merchant Marine 31
Maine Maritime 42 - ANNA MARIA 12
UW-STOUT 21 - Loras 17
Howard Payne 27 - WAYLAND BAPTIST 21
ALCORN STATE 52 - Louisiana Coll 10
Rochester 35 - ALFRED STATE 21
PACIFIC LUTHERAN 35 - Cal Lutheran 28
OCCIDENTAL 34 - Puget Sound 32
Whitworth 30 - WHITTIER 17
WILLAMETTE 34 - Trinity (TX) 10
Wesley 43 - SALISBURY 5
LAGRANGE 28 - Berry 27 (OT)
RHODES 46 - Washington (MO) 22
Frostburg St 20 - SHENANDOAH 10
BRIDGEWATER 43 - Greensboro 14
GUILFORD 52 - Methodist 20
ROSE-HULMAN 74 - Illinois College 68 (OT)
ALMA 31 - North Park 7
CHICAGO 38 - Concordia (IL) 0
HUNTINGDON 29 - Birmingham So 12
MARY HRDN-BAYLOR 36 - Redlands 0
St Johns 31 - UW-EAU CLAIRE 7
Bethany 45 - THIEL 24
GENEVA 42 - Grove City 0
Wash & Jefferson 56 - WESTMINSTER (PA) 21
Monmouth 28 - CENTRAL 21
HIRAM 37 - Denison 26
Coe 50 - CORNELL 21
EAST TEXAS BAPT 43 - Austin College 27
HAMLINE 23 - Macalester 13
HENDRIX 24 - Bacone College 14
LAWRENCE 59 - Maranatha Bapt 0
Linfield 21 - CHAPMAN 14
La Verne 47 - GEORGE FOX 33
C-M-S 36 - Lewis & Clark 14
 
Thursday, September 18
Christopher Nwpt at NC Wesleyan, 6:00 PM
 
Friday, September 19
Framingham St at Fitchburg St, 7:00 PM
 
Saturday, September 20
Maine Maritime at Mass Maritime, 12:00 PM
RPI at Castleton State, 12:00 PM
Moravian at Johns Hopkins, 12:00 PM
Alfred at Buffalo State, 12:00 PM
Sewanee at Randolph-Macon, 12:00 PM
Alfred State at Husson, 12:00 PM
Frostburg St at Utica, 12:00 PM
Gallaudet at Rochester, 12:00 PM
Becker at Nichols, 1:00 PM
Lincoln (PA) at Montclair St, 1:00 PM
Morrisville St at St Lawrence, 1:00 PM
LaGrange at Greensboro, 1:00 PM
Thomas More at Thiel, 1:00 PM
SUNY-Maritime at Merchant Marine, 1:00 PM
WPI at Norwich, 1:00 PM
Hamilton at Tufts, 1:00 PM
Allegheny at Hiram, 1:00 PM
Hartwick at Ithaca, 1:00 PM
Salve Regina at William Paterson, 1:00 PM
Lebanon Valley at Stevenson, 1:00 PM
Juniata at Gettysburg, 1:00 PM
Albright at Widener, 1:00 PM
FDU-Florham at Misericordia, 1:00 PM
Wabash at Denison, 1:00 PM
Coast Guard at Hampden-Sydney, 1:00 PM
Huntingdon at Methodist, 1:00 PM
Susquehanna at Dickinson, 1:00 PM
Mount Ida at Springfield, 1:00 PM
Maryville at Averett, 1:00 PM
Apprentice at Catholic, 1:00 PM
Hobart at Curry, 1:00 PM
Rowan at Wesley, 1:00 PM
Case Western at Saint Vincent, 1:00 PM
Wesleyan at Middlebury, 1:00 PM
Colby at Trinity (CT), 1:00 PM
Bates at Amherst, 1:00 PM
Bridgewater St at Worcester St, 1:00 PM
Bethany at Westminster (PA), 1:00 PM
Iowa Wesleyan at Minn-Morris, 1:00 PM
Ursinus at Franklin & Marsh, 1:00 PM
Endicott at Kean, 1:00 PM
Kings at Lycoming, 1:30 PM
Carnegie Mellon at Wash & Jefferson, 1:30 PM
Mount Union at Muskingum, 1:30 PM
Wilmington at Capital, 1:30 PM
Heidelberg at John Carroll, 1:30 PM
Earlham at Manchester, 1:30 PM
Mount St Joseph at Defiance, 1:30 PM
Franklin at Anderson, 1:30 PM
Ohio Northern at Baldwin-Wallace, 1:30 PM
Geneva at Waynesburg, 1:30 PM
Maranatha Bapt at Central, 2:00 PM
Westminster (MO) at MacMurray, 2:00 PM
Hope at Lakeland, 2:00 PM
Trine at Rockford, 2:00 PM
UW-Eau Claire at Wheaton, 2:00 PM
Conc-Moorhead at St Johns, 2:00 PM
UW-Whitewater at TCNJ, 2:00 PM
Eureka at Greenville, 2:00 PM
Texas Lutheran at Louisiana Coll, 2:00 PM
North Park at Washington (MO), 2:00 PM
Ill Wesleyan at Simpson, 2:00 PM
Olivet at Aurora, 2:00 PM
Kalamazoo at Wisc Lutheran, 2:00 PM
Marietta at Otterbein, 2:00 PM
Grinnell at Luther, 2:00 PM
Occidental at Austin College, 2:00 PM
Bowdoin at Williams, 2:00 PM
Augsburg at Carleton, 2:00 PM
Hamline at Gustavus, 2:00 PM
St Olaf at Bethel, 2:00 PM
Stetson at Birmingham So, 2:00 PM
Muhlenberg at McDaniel, 2:00 PM
SW Assemblies at Howard Payne, 2:00 PM
UW-Stevens Pt at Coe, 2:00 PM
Trinity (TX) at Sul Ross St, 2:00 PM
Albion at Concordia (WI), 2:00 PM
Rose-Hulman at Hanover, 2:30 PM
Lewis & Clark at Whittier, 3:00 PM
Willamette at Cal Lutheran, 3:00 PM
Hardin-Simmons at Wayland Baptist, 3:00 PM
Plymouth St at Western Conn, 3:00 PM
Alma at Concordia (IL), 3:30 PM
Whitworth at La Verne, 3:30 PM
Carroll at Lake Forest, 3:30 PM
Crown at St Scholastica, 4:00 PM
Westfield St at UMASS-Dartmouth, 4:00 PM
St John Fisher at Brockport, 6:00 PM
DePauw at Wittenberg, 6:00 PM
Chicago at Elmhurst, 7:00 PM
UW-Oshkosh at South Dakota St, 7:00 PM
Loras at Augustana (IL), 7:00 PM
Wooster at Oberlin, 7:00 PM
Kenyon at Ohio Wesleyan, 7:00 PM
Mary Hrdn-Baylor at UW-La Crosse, 7:00 PM
Wilkes at Delaware Valley, 7:00 PM
UW-Platteville at North Central, 7:00 PM
Guilford at So Virginia, 7:00 PM
Pacific (OR) at Dubuque, 7:00 PM
Ferrum at Shenandoah, 7:00 PM
Centre at Washington & Lee, 7:00 PM
Adrian at Benedictine (IL), 7:30 PM
UW-River Falls at So Dakota Mines, 8:00 PM
Southwestern at East Texas Bapt, 8:00 PM
Martin Luther at Northwestern MN, 8:00 PM
UW-Stout at Wartburg, 8:00 PM
Linfield at Redlands, 10:00 PM
Rhodes at Pomona-Pitzer, 10:00 PM
 
Friday, September 26
Fitchburg St at Bridgewater St, 7:00 PM
 
Saturday, September 27
Curry at Endicott, 12:00 PM
Salisbury at Buffalo State, 12:00 PM
Western Conn at Framingham St, 12:00 PM
Amherst at Bowdoin, 12:30 PM
Worcester St at Mass Maritime, 12:30 PM
UMASS-Dartmouth at Plymouth St, 1:00 PM
So Virginia at Wesley, 1:00 PM
Western New Eng at Maine Maritime, 1:00 PM
Rhodes at Berry, 1:00 PM
Union at St Lawrence, 1:00 PM
Grove City at Saint Vincent, 1:00 PM
Thiel at Case Western, 1:00 PM
Catholic at Anna Maria, 1:00 PM
Merchant Marine at Hobart, 1:00 PM
Ursinus at McDaniel, 1:00 PM
Gettysburg at Susquehanna, 1:00 PM
Franklin & Marsh at Juniata, 1:00 PM
Bates at Tufts, 1:00 PM
Middlebury at Colby, 1:00 PM
Rochester at Springfield, 1:00 PM
Bridgewater at Apprentice, 1:00 PM
Kenyon at DePauw, 1:00 PM
Wittenberg at Oberlin, 1:00 PM
Ohio Wesleyan at Denison, 1:00 PM
Coast Guard at Nichols, 1:00 PM
Minn-Morris at Eureka, 1:00 PM
Lycoming at Wilkes, 1:00 PM
Delaware Valley at Lebanon Valley, 1:00 PM
Averett at LaGrange, 1:00 PM
St John Fisher at Frostburg St, 1:00 PM
Ithaca at Alfred, 1:00 PM
Hamilton at Wesleyan, 1:00 PM
SUNY Cortland at Morrisville St, 1:00 PM
Dickinson at Moravian, 1:00 PM
Widener at FDU-Florham, 1:00 PM
Salve Regina at MIT, 1:00 PM
Geneva at Carnegie Mellon, 1:00 PM
Misericordia at Kings, 1:00 PM
Pacific (OR) at Chicago, 1:00 PM
Castleton State at Alfred State, 1:00 PM
Stevenson at Albright, 1:00 PM
Washington (MO) at Centre, 1:30 PM
Anderson at Earlham, 1:30 PM
Manchester at Mount St Joseph, 1:30 PM
Bluffton at Franklin, 1:30 PM
Defiance at Hanover, 1:30 PM
Huntingdon at Maryville, 1:30 PM
Westminster (PA) at Thomas More, 1:30 PM
Johns Hopkins at Muhlenberg, 2:00 PM
St Olaf at Conc-Moorhead, 2:00 PM
Bethel at Carleton, 2:00 PM
Gustavus at Augsburg, 2:00 PM
Birmingham So at Hendrix, 2:00 PM
Cornell at Ripon, 2:00 PM
Trinity (CT) at Williams, 2:00 PM
Lawrence at Knox, 2:00 PM
Monmouth at Carroll, 2:00 PM
Lake Forest at Beloit, 2:00 PM
Ohio Northern at Heidelberg, 2:00 PM
Illinois College at St Norbert, 2:00 PM
Macalester at Grinnell, 2:00 PM
Greenville at Martin Luther, 2:00 PM
Allegheny at Wabash, 2:00 PM
Howard Payne at Austin College, 2:00 PM
St Scholastica at Westminster (MO), 2:00 PM
Wayland Baptist at Sul Ross St, 2:00 PM
Langston at Hardin-Simmons, 2:00 PM
NC Wesleyan at Ferrum, 2:00 PM
Emory & Henry at Sewanee, 2:00 PM
Maranatha Bapt at Concordia (IL), 2:00 PM
St Johns at St Thomas, 2:10 PM
Southwestern at Oklahoma Bapt, 2:30 PM
Louisiana Coll at Bacone College, 3:00 PM
North Central at UW-Stevens Pt, 3:00 PM
MacMurray at Iowa Wesleyan, 3:00 PM
Chapman at Whitworth, 4:00 PM
Methodist at Christopher Nwpt, 7:00 PM
Texas Lutheran at SW Assemblies, 7:00 PM
Brockport at Utica, 7:00 PM
WPI at RPI, 7:00 PM
Waynesburg at Bethany, 7:00 PM
Aurora at Millikin, 7:00 PM
Pacific Lutheran at Trinity (TX), 7:00 PM
Otterbein at Wilmington, 7:00 PM
Marietta at Mount Union, 7:00 PM
Capital at Muskingum, 7:00 PM
Baldwin-Wallace at John Carroll, 7:00 PM
Hiram at Wooster, 7:00 PM
Kean at Mary Hrdn-Baylor, 7:00 PM
Buena Vista at Waldorf, 8:00 PM
Millsaps at East Texas Bapt, 8:00 PM
Northwestern MN at Crown, 8:00 PM
Lakeland at Carthage, 8:00 PM
 
Friday, October 3
MIT at Curry, 7:00 PM
George Fox at Willamette, 10:00 PM
 
Saturday, October 4
TCNJ at Morrisville St, 12:00 PM
Juniata at Johns Hopkins, 12:00 PM
Springfield at Union, 12:00 PM
Framingham St at UMASS-Dartmouth, 12:00 PM
So Virginia at Kean, 12:00 PM
Endicott at Maine Maritime, 12:00 PM
Apprentice at Alfred State, 12:00 PM
St Lawrence at Rochester, 12:00 PM
Salisbury at St John Fisher, 12:00 PM
Hobart at WPI, 12:00 PM
Mount Union at Capital, 12:30 PM
Williams at Bates, 1:00 PM
Trinity (CT) at Hamilton, 1:00 PM
Wesleyan at Colby, 1:00 PM
Grinnell at Lawrence, 1:00 PM
Ohio Wesleyan at Allegheny, 1:00 PM
Wooster at Wabash, 1:00 PM
Rowan at SUNY Cortland, 1:00 PM
Washington & Lee at Guilford, 1:00 PM
RPI at Merchant Marine, 1:00 PM
Muhlenberg at Susquehanna, 1:00 PM
Franklin & Marsh at Dickinson, 1:00 PM
Montclair St at William Paterson, 1:00 PM
McDaniel at Gettysburg, 1:00 PM
Bridgewater St at Western Conn, 1:00 PM
Nichols at Salve Regina, 1:00 PM
Rhodes at Chicago, 1:00 PM
Westminster (PA) at Carnegie Mellon, 1:00 PM
Coast Guard at Western New Eng, 1:00 PM
Norwich at Husson, 1:00 PM
Moravian at Ursinus, 1:00 PM
Albright at Delaware Valley, 1:00 PM
Lebanon Valley at Kings, 1:00 PM
FDU-Florham at Wilkes, 1:00 PM
Averett at NC Wesleyan, 1:00 PM
Alfred at Hartwick, 1:00 PM
Utica at Ithaca, 1:00 PM
Westminster (MO) at Minn-Morris, 1:00 PM
Plymouth St at Westfield St, 1:00 PM
Louisiana Coll at Wesley, 1:00 PM
Widener at Misericordia, 1:00 PM
Alma at Trine, 1:00 PM
Gallaudet at Anna Maria, 1:00 PM
Hope at Albion, 1:00 PM
Randolph-Macon at Emory & Henry, 1:00 PM
Hampden-Sydney at Catholic, 1:00 PM
Buffalo State at Frostburg St, 1:00 PM
Benedictine (IL) at Kalamazoo, 1:00 PM
Stevenson at Lycoming, 1:00 PM
Hanover at Bluffton, 1:30 PM
Franklin at Manchester, 1:30 PM
Mount St Joseph at Earlham, 1:30 PM
Mass Maritime at Fitchburg St, 1:30 PM
Amherst at Middlebury, 1:30 PM
Tufts at Bowdoin, 1:30 PM
Heidelberg at Otterbein, 1:30 PM
John Carroll at Ohio Northern, 1:30 PM
Knox at Macalester, 2:00 PM
Beloit at Monmouth, 2:00 PM
Ripon at Illinois College, 2:00 PM
Wartburg at Central, 2:00 PM
Simpson at Buena Vista, 2:00 PM
Loras at Coe, 2:00 PM
Dubuque at Luther, 2:00 PM
Hiram at Wittenberg, 2:00 PM
Denison at DePauw, 2:00 PM
Trinity Bible at Maranatha Bapt, 2:00 PM
Millsaps at Hendrix, 2:00 PM
Aurora at Rockford, 2:00 PM
UW-La Crosse at UW-Whitewater, 2:00 PM
St Norbert at Cornell, 2:00 PM
Trinity (TX) at Hardin-Simmons, 2:00 PM
Iowa Wesleyan at Crown, 2:00 PM
Hamline at St Johns, 2:00 PM
Anderson at Rose-Hulman, 2:00 PM
Greensboro at Huntingdon, 2:00 PM
Wisc Lutheran at Lakeland, 2:00 PM
UW-Platteville at UW-Eau Claire, 2:00 PM
North Park at Wheaton, 2:00 PM
Augustana (IL) at Elmhurst, 2:00 PM
Concordia (IL) at Concordia (WI), 2:00 PM
Texas Lutheran at Howard Payne, 2:00 PM
MacMurray at Greenville, 2:00 PM
Sul Ross St at Panhandle State, 2:00 PM
SUNY-Maritime at Mount Ida, 2:00 PM
Sewanee at Birmingham So, 2:00 PM
Muskingum at Baldwin-Wallace, 2:00 PM
Carleton at Gustavus, 2:00 PM
Waynesburg at Grove City, 2:00 PM
Martin Luther at Eureka, 2:00 PM
Conc-Moorhead at Bethel, 2:00 PM
LaGrange at Maryville, 2:00 PM
Castleton State at Becker, 2:00 PM
St Thomas at St Olaf, 2:10 PM
UW-Stevens Pt at UW-River Falls, 3:00 PM
Saint Vincent at Thiel, 3:00 PM
UW-Stout at UW-Oshkosh, 3:00 PM
Austin College at Southwestern, 4:00 PM
Chapman at C-M-S, 4:00 PM
Linfield at Pacific Lutheran, 4:00 PM
Lewis & Clark at Puget Sound, 4:00 PM
Whitworth at Pacific (OR), 4:00 PM
Cal Lutheran at Whittier, 4:00 PM
Olivet at Adrian, 5:00 PM
Northwestern MN at St Scholastica, 5:30 PM
Bethany at Case Western, 6:00 PM
Wilmington at Marietta, 6:00 PM
Washington (MO) at Berry, 6:00 PM
Ferrum at Christopher Nwpt, 7:00 PM
Thomas More at Wash & Jefferson, 7:00 PM
Millikin at North Central, 7:00 PM
Carthage at Ill Wesleyan, 7:00 PM
Shenandoah at Bridgewater, 7:00 PM
Occidental at La Verne, 10:00 PM
Redlands at Pomona-Pitzer, 10:00 PM
 
Friday, October 10
Catholic at Randolph-Macon, 6:00 PM
UMASS-Dartmouth at Bridgewater St, 7:00 PM
 
Saturday, October 11
Fitchburg St at Worcester St, 12:00 PM
Montclair St at So Virginia, 12:00 PM
Kean at Morrisville St, 12:00 PM
Springfield at Hobart, 12:00 PM
Bowdoin at Hamilton, 12:00 PM
Westfield St at Framingham St, 12:00 PM
Western Conn at Mass Maritime, 12:00 PM
Utica at Salisbury, 12:00 PM
Lycoming at Delaware Valley, 12:00 PM
Buffalo State at Ithaca, 12:00 PM
Becker at Gallaudet, 12:00 PM
SUNY Cortland at TCNJ, 12:00 PM
Allegheny at Wooster, 1:00 PM
Salve Regina at Western New Eng, 1:00 PM
Ohio Mid-Western at Alfred State, 1:00 PM
Hartwick at St John Fisher, 1:00 PM
NC Wesleyan at LaGrange, 1:00 PM
Anna Maria at Castleton State, 1:00 PM
Misericordia at Lebanon Valley, 1:00 PM
Hampden-Sydney at Washington & Lee, 1:00 PM
Frostburg St at Brockport, 1:00 PM
Guilford at Shenandoah, 1:00 PM
Emory & Henry at Bridgewater, 1:00 PM
FDU-Florham at Albright, 1:00 PM
Rockford at Hope, 1:00 PM
Husson at SUNY-Maritime, 1:00 PM
Greensboro at Methodist, 1:00 PM
Maryville at Ferrum, 1:00 PM
Mount Ida at Norwich, 1:00 PM
Baldwin-Wallace at Marietta, 1:00 PM
Colby at Amherst, 1:00 PM
Wesleyan at Bates, 1:00 PM
St Lawrence at RPI, 1:00 PM
William Paterson at Rowan, 1:00 PM
Kenyon at Hiram, 1:00 PM
Birmingham So at Southeastern, 1:00 PM
Wesley at Concordia (AL), 1:00 PM
Nichols at Endicott, 1:00 PM
Thiel at Westminster (PA), 1:00 PM
Union at WPI, 1:00 PM
DePauw at Oberlin, 1:00 PM
Curry at Coast Guard, 1:30 PM
Earlham at Franklin, 1:30 PM
Adrian at Alma, 1:30 PM
Tufts at Trinity (CT), 1:30 PM
Mount Union at Ohio Northern, 1:30 PM
Case Western at Waynesburg, 1:30 PM
Mount St Joseph at Hanover, 1:30 PM
Defiance at Manchester, 1:30 PM
Bluffton at Rose-Hulman, 1:30 PM
Berry at Centre, 1:30 PM
Muskingum at Heidelberg, 1:30 PM
Carleton at Conc-Moorhead, 2:00 PM
Elmhurst at Carthage, 2:00 PM
North Central at North Park, 2:00 PM
Wheaton at Augustana (IL), 2:00 PM
Eureka at Westminster (MO), 2:00 PM
Benedictine (IL) at Wisc Lutheran, 2:00 PM
Crown at Greenville, 2:00 PM
Thomas More at Geneva, 2:00 PM
Martin Luther at Iowa Wesleyan, 2:00 PM
Maranatha Bapt at Presentation, 2:00 PM
Trine at Olivet, 2:00 PM
UW-Eau Claire at UW-Stevens Pt, 2:00 PM
St Scholastica at MacMurray, 2:00 PM
Christopher Nwpt at Huntingdon, 2:00 PM
Minn-Morris at Northwestern MN, 2:00 PM
Macalester at Ripon, 2:00 PM
Wabash at Ohio Wesleyan, 2:00 PM
Mary Hrdn-Baylor at Sul Ross St, 2:00 PM
Ill Wesleyan at Millikin, 2:00 PM
Concordia (WI) at Aurora, 2:00 PM
Lakeland at Concordia (IL), 2:00 PM
UW-Oshkosh at UW-La Crosse, 2:00 PM
UW-River Falls at UW-Platteville, 2:00 PM
Beloit at Lawrence, 2:00 PM
Monmouth at Illinois College, 2:00 PM
John Carroll at Wilmington, 2:00 PM
Middlebury at Williams, 2:00 PM
Wartburg at Coe, 2:00 PM
Buena Vista at Loras, 2:00 PM
Cornell at Grinnell, 2:00 PM
Rochester at Merchant Marine, 2:00 PM
Central at Luther, 2:00 PM
Hendrix at Washington (MO), 2:00 PM
Carnegie Mellon at Bethany, 2:00 PM
Panhandle State at Southwestern, 2:00 PM
St Norbert at Carroll, 2:00 PM
Bethel at Hamline, 2:00 PM
Gustavus at St Olaf, 2:00 PM
Augsburg at St Thomas, 2:10 PM
Chicago at Trinity (TX), 2:30 PM
Lake Forest at Knox, 3:00 PM
Sewanee at Rhodes, 3:00 PM
UW-Whitewater at UW-Stout, 3:00 PM
Pacific (OR) at Puget Sound, 4:00 PM
Willamette at Whitworth, 4:00 PM
George Fox at Linfield, 4:30 PM
Pacific Lutheran at Lewis & Clark, 5:00 PM
Simpson at Dubuque, 5:00 PM
Kalamazoo at Albion, 6:00 PM
Wittenberg at Denison, 7:00 PM
Capital at Otterbein, 7:00 PM
Wash & Jefferson at Grove City, 7:00 PM
East Texas Bapt at Texas Lutheran, 7:00 PM
La Verne at C-M-S, 10:00 PM
Cal Lutheran at Redlands, 10:00 PM
Pomona-Pitzer at Chapman, 10:00 PM
Whittier at Occidental, 10:00 PM
 
Friday, October 17
Johns Hopkins at Dickinson, 7:00 PM
 
Saturday, October 18
Ursinus at Juniata, 12:00 PM
MIT at Nichols, 12:00 PM
Curry at Salve Regina, 12:00 PM
Western Conn at Fitchburg St, 12:00 PM
Coast Guard at Maine Maritime, 12:00 PM
Westfield St at Mass Maritime, 12:00 PM
Gallaudet at Husson, 12:00 PM
Hamilton at Colby, 12:00 PM
Trinity (CT) at Bowdoin, 12:30 PM
Bates at Middlebury, 1:00 PM
Bridgewater at Guilford, 1:00 PM
Kean at William Paterson, 1:00 PM
Ohio Wesleyan at DePauw, 1:00 PM
RPI at Rochester, 1:00 PM
Hendrix at Berry, 1:00 PM
So Virginia at SUNY Cortland, 1:00 PM
Wash & Jefferson at Bethany, 1:00 PM
Grove City at Carnegie Mellon, 1:00 PM
Gettysburg at Muhlenberg, 1:00 PM
Kings at FDU-Florham, 1:00 PM
McDaniel at Franklin & Marsh, 1:00 PM
Waynesburg at Westminster (PA), 1:00 PM
Hartwick at Salisbury, 1:00 PM
Plymouth St at Bridgewater St, 1:00 PM
Castleton State at Mount Ida, 1:00 PM
Randolph-Macon at Washington & Lee, 1:00 PM
Maranatha Bapt at Washington (MO), 1:00 PM
Emory & Henry at Hampden-Sydney, 1:00 PM
Huntingdon at Ferrum, 1:00 PM
Susquehanna at Moravian, 1:00 PM
Wabash at Kenyon, 1:00 PM
Maryville at Greensboro, 1:00 PM
Shenandoah at Catholic, 1:00 PM
Methodist at LaGrange, 1:00 PM
Delaware Valley at Stevenson, 1:00 PM
Wilkes at Widener, 1:00 PM
Ithaca at Frostburg St, 1:00 PM
St John Fisher at Utica, 1:00 PM
Concordia (WI) at Trine, 1:00 PM
Greenville at Northwestern MN, 1:00 PM
Brockport at Alfred, 1:00 PM
Bluffton at Earlham, 1:30 PM
Franklin at Mount St Joseph, 1:30 PM
Geneva at Case Western, 1:30 PM
Saint Vincent at Thomas More, 1:30 PM
Hanover at Anderson, 1:30 PM
Rose-Hulman at Defiance, 1:30 PM
Williams at Tufts, 1:30 PM
Amherst at Wesleyan, 1:30 PM
Baldwin-Wallace at Wilmington, 1:30 PM
Heidelberg at Mount Union, 1:30 PM
Marietta at John Carroll, 1:30 PM
Otterbein at Muskingum, 1:30 PM
Chicago at Bethel, 2:00 PM
Ripon at St Norbert, 2:00 PM
Monmouth at Lake Forest, 2:00 PM
Olivet at Hope, 2:00 PM
Loras at Central, 2:00 PM
Luther at Buena Vista, 2:00 PM
Birmingham So at Millsaps, 2:00 PM
Merchant Marine at Springfield, 2:00 PM
St Johns at Gustavus, 2:00 PM
St Olaf at Carleton, 2:00 PM
Coe at Simpson, 2:00 PM
Louisiana Coll at Mary Hrdn-Baylor, 2:00 PM
Centre at Sewanee, 2:00 PM
Benedictine (IL) at Aurora, 2:00 PM
Alma at Kalamazoo, 2:00 PM
Oberlin at Allegheny, 2:00 PM
Morrisville St at Rowan, 2:00 PM
Conc-Moorhead at Augsburg, 2:00 PM
Macalester at Beloit, 2:00 PM
Illinois College at Grinnell, 2:00 PM
Norwich at Becker, 2:00 PM
UW-Stout at UW-La Crosse, 2:00 PM
Wisc Lutheran at Concordia (IL), 2:00 PM
Ohio Northern at Capital, 2:00 PM
Westminster (MO) at Iowa Wesleyan, 2:00 PM
Lakeland at Rockford, 2:00 PM
MacMurray at Eureka, 2:00 PM
St Thomas at Hamline, 2:10 PM
UMASS-Dartmouth at Worcester St, 2:30 PM
Dubuque at Wartburg, 2:30 PM
UW-River Falls at UW-Oshkosh, 2:30 PM
Sul Ross St at Hardin-Simmons, 2:30 PM
Augustana (IL) at Ill Wesleyan, 2:30 PM
Carthage at North Central, 3:00 PM
North Park at Elmhurst, 3:00 PM
Austin College at SW Assemblies, 3:00 PM
St Scholastica at Martin Luther, 3:00 PM
SUNY-Maritime at Anna Maria, 3:00 PM
UW-Whitewater at UW-Eau Claire, 3:00 PM
Knox at Cornell, 3:00 PM
Wittenberg at Wooster, 3:00 PM
UW-Stevens Pt at UW-Platteville, 3:00 PM
Wesley at Menlo, 3:00 PM
Western New Eng at Union, 4:00 PM
Pacific Lutheran at Pacific (OR), 4:00 PM
Pomona-Pitzer at Cal Lutheran, 4:00 PM
Lawrence at Carroll, 4:00 PM
TCNJ at Montclair St, 4:00 PM
Lewis & Clark at Willamette, 4:30 PM
Puget Sound at George Fox, 4:30 PM
Whitworth at Linfield, 4:30 PM
Albion at Adrian, 5:00 PM
Christopher Nwpt at Averett, 6:00 PM
Minn-Morris at Crown, 7:00 PM
Howard Payne at East Texas Bapt, 7:00 PM
Wheaton at Millikin, 7:00 PM
Southwestern at Trinity (TX), 7:00 PM
Erie CC at Alfred State, 7:00 PM
La Verne at Whittier, 8:00 PM
C-M-S at Redlands, 10:00 PM
Occidental at Chapman, 10:00 PM
 
Friday, October 24
Gettysburg at Johns Hopkins, 7:00 PM
 
Saturday, October 25
Mass Maritime at UMASS-Dartmouth, 12:00 PM
Framingham St at Plymouth St, 12:00 PM
Maine Maritime at Nichols, 12:00 PM
Hobart at RPI, 12:00 PM
Salisbury at Ithaca, 12:00 PM
Morrisville St at So Virginia, 12:00 PM
Bowdoin at Wesleyan, 12:30 PM
Middlebury at Trinity (CT), 12:30 PM
Colby at Bates, 1:00 PM
Tufts at Amherst, 1:00 PM
Williams at Hamilton, 1:00 PM
Kalamazoo at Olivet, 1:00 PM
Hiram at Ohio Wesleyan, 1:00 PM
Kenyon at Wittenberg, 1:00 PM
William Paterson at TCNJ, 1:00 PM
Rowan at Montclair St, 1:00 PM
Carnegie Mellon at Saint Vincent, 1:00 PM
DePauw at Allegheny, 1:00 PM
Kings at Albright, 1:00 PM
Wesley at VA-Lynchburg, 1:00 PM
Albion at Trine, 1:00 PM
Catholic at Emory & Henry, 1:00 PM
Hope at Alma, 1:00 PM
Guilford at Randolph-Macon, 1:00 PM
Frostburg St at Alfred, 1:00 PM
Hampden-Sydney at Shenandoah, 1:00 PM
Oberlin at Wabash, 1:00 PM
SUNY Cortland at Kean, 1:00 PM
Misericordia at Delaware Valley, 1:00 PM
Dickinson at McDaniel, 1:00 PM
Mount Ida at Gallaudet, 1:00 PM
Methodist at NC Wesleyan, 1:00 PM
Wisc Lutheran at Adrian, 1:00 PM
Susquehanna at Ursinus, 1:00 PM
Springfield at St Lawrence, 1:00 PM
Husson at Castleton State, 1:00 PM
Moravian at Franklin & Marsh, 1:00 PM
FDU-Florham at Stevenson, 1:00 PM
Wilkes at Lebanon Valley, 1:00 PM
Juniata at Muhlenberg, 1:00 PM
St John Fisher at Alfred State, 1:00 PM
Manchester at Bluffton, 1:30 PM
Anderson at Mount St Joseph, 1:30 PM
Widener at Lycoming, 1:30 PM
Rose-Hulman at Franklin, 1:30 PM
Grove City at Thomas More, 1:30 PM
Endicott at Coast Guard, 1:30 PM
Rochester at Union, 1:30 PM
Otterbein at Baldwin-Wallace, 1:30 PM
Wilmington at Mount Union, 1:30 PM
Marietta at Heidelberg, 1:30 PM
Capital at John Carroll, 1:30 PM
Lake Forest at Illinois College, 2:00 PM
Beloit at St Norbert, 2:00 PM
Grinnell at Knox, 2:00 PM
Carroll at Ripon, 2:00 PM
Lawrence at Macalester, 2:00 PM
Case Western at Wash & Jefferson, 2:00 PM
UW-Oshkosh at UW-Whitewater, 2:00 PM
Luther at Wartburg, 2:00 PM
Buena Vista at Dubuque, 2:00 PM
Loras at Simpson, 2:00 PM
Cornell at Monmouth, 2:00 PM
Central at Coe, 2:00 PM
Washington & Lee at Bridgewater, 2:00 PM
Northwestern MN at Westminster (MO), 2:00 PM
Augsburg at St Olaf, 2:00 PM
Bridgewater St at Westfield St, 2:00 PM
Aurora at Lakeland, 2:00 PM
UW-La Crosse at UW-Stevens Pt, 2:00 PM
Iowa Wesleyan at Greenville, 2:00 PM
Hamline at Conc-Moorhead, 2:00 PM
Carleton at St Johns, 2:00 PM
Berry at Birmingham So, 2:00 PM
Sewanee at Millsaps, 2:00 PM
Elmhurst at Ill Wesleyan, 2:00 PM
UW-Eau Claire at UW-River Falls, 2:00 PM
Crown at MacMurray, 2:00 PM
Martin Luther at Minn-Morris, 2:00 PM
LaGrange at Huntingdon, 2:00 PM
Becker at SUNY-Maritime, 2:00 PM
Concordia (MI) at Maranatha Bapt, 2:00 PM
Rockford at Concordia (WI), 2:00 PM
Concordia (IL) at Benedictine (IL), 2:00 PM
Brockport at Hartwick, 2:00 PM
Augustana (IL) at Carthage, 2:00 PM
Utica at Buffalo State, 2:00 PM
Millikin at North Park, 2:00 PM
Austin College at Hendrix, 2:00 PM
Mary Hrdn-Baylor at Texas Lutheran, 2:00 PM
St Thomas at Bethel, 2:10 PM
Rhodes at Centre, 2:30 PM
Defiance at Earlham, 2:30 PM
Washington (MO) at Chicago, 2:30 PM
Norwich at Anna Maria, 3:00 PM
UW-Platteville at UW-Stout, 3:00 PM
Hardin-Simmons at Howard Payne, 3:00 PM
Linfield at Lewis & Clark, 4:00 PM
WPI at Merchant Marine, 4:00 PM
Pacific (OR) at George Fox, 4:00 PM
Puget Sound at Whitworth, 4:00 PM
Willamette at Pacific Lutheran, 4:00 PM
Redlands at La Verne, 4:00 PM
Worcester St at Western Conn, 5:00 PM
Western New Eng at MIT, 5:00 PM
East Texas Bapt at Louisiana Coll, 5:00 PM
Ferrum at Averett, 6:00 PM
Muskingum at Ohio Northern, 7:00 PM
Waynesburg at Thiel, 7:00 PM
Greensboro at Christopher Nwpt, 7:00 PM
Bethany at Geneva, 7:00 PM
Wooster at Denison, 7:00 PM
North Central at Wheaton, 8:00 PM
Eureka at St Scholastica, 8:00 PM
Chapman at Cal Lutheran, 10:00 PM
Whittier at Pomona-Pitzer, 10:00 PM
C-M-S at Occidental, 10:00 PM
 
Friday, October 31
Millsaps at Berry, 7:00 PM
 
Saturday, November 1
Union at Hobart, 12:00 PM
Framingham St at Mass Maritime, 12:00 PM
UMASS-Dartmouth at Western Conn, 12:00 PM
Maine Maritime at Salve Regina, 12:00 PM
College of Faith at Wesley, 12:00 PM
Wesleyan at Williams, 12:00 PM
William Paterson at Morrisville St, 12:00 PM
Kean at TCNJ, 12:00 PM
St Lawrence at WPI, 12:00 PM
Alfred at Salisbury, 12:00 PM
Allegheny at Kenyon, 12:00 PM
Gallaudet at Norwich, 12:00 PM
Alfred State at Apprentice, 12:00 PM
Buffalo State at St John Fisher, 12:00 PM
Amherst at Trinity (CT), 12:30 PM
Bates at Bowdoin, 12:30 PM
Colby at Tufts, 12:30 PM
Middlebury at Hamilton, 12:30 PM
Case Western at Washington (MO), 1:00 PM
Olivet at Albion, 1:00 PM
Wittenberg at Ohio Wesleyan, 1:00 PM
Catholic at Guilford, 1:00 PM
Montclair St at SUNY Cortland, 1:00 PM
Johns Hopkins at Ursinus, 1:00 PM
Muhlenberg at Dickinson, 1:00 PM
Franklin & Marsh at Susquehanna, 1:00 PM
So Virginia at Rowan, 1:00 PM
Western New Eng at Curry, 1:00 PM
DePauw at Wooster, 1:00 PM
Thiel at Carnegie Mellon, 1:00 PM
Westminster (PA) at Saint Vincent, 1:00 PM
Hampden-Sydney at Bridgewater, 1:00 PM
Trine at Kalamazoo, 1:00 PM
Hope at Adrian, 1:00 PM
Randolph-Macon at Shenandoah, 1:00 PM
Emory & Henry at Washington & Lee, 1:00 PM
Becker at Mount Ida, 1:00 PM
Anna Maria at Husson, 1:00 PM
Benedictine (IL) at Concordia (WI), 1:00 PM
SUNY-Maritime at Castleton State, 1:00 PM
Ithaca at Brockport, 1:00 PM
Lakeland at Alma, 1:00 PM
Averett at Methodist, 1:00 PM
Albright at Wilkes, 1:00 PM
Lycoming at Misericordia, 1:00 PM
Delaware Valley at Kings, 1:00 PM
MacMurray at Northwestern MN, 1:00 PM
Lebanon Valley at FDU-Florham, 1:00 PM
Mount St Joseph at Bluffton, 1:00 PM
Wisc Lutheran at Rockford, 1:00 PM
Ohio Northern at Marietta, 1:00 PM
Moravian at Gettysburg, 1:00 PM
Wabash at Hiram, 1:00 PM
Stevenson at Widener, 1:00 PM
Westfield St at Fitchburg St, 1:30 PM
Anderson at Defiance, 1:30 PM
Manchester at Rose-Hulman, 1:30 PM
Plymouth St at Worcester St, 1:30 PM
NC Wesleyan at Maryville, 1:30 PM
Geneva at Wash & Jefferson, 1:30 PM
Thomas More at Waynesburg, 1:30 PM
Bethany at Grove City, 1:30 PM
McDaniel at Juniata, 1:30 PM
Earlham at Hanover, 1:30 PM
John Carroll at Muskingum, 1:30 PM
Mount Union at Otterbein, 1:30 PM
Heidelberg at Wilmington, 1:30 PM
Baldwin-Wallace at Capital, 2:00 PM
UW-Oshkosh at UW-Stevens Pt, 2:00 PM
Carroll at Macalester, 2:00 PM
Monmouth at Grinnell, 2:00 PM
Ripon at Beloit, 2:00 PM
Lake Forest at Cornell, 2:00 PM
Wartburg at Buena Vista, 2:00 PM
Simpson at Central, 2:00 PM
Dubuque at Loras, 2:00 PM
Birmingham So at Rhodes, 2:00 PM
UW-La Crosse at UW-River Falls, 2:00 PM
Trinity (TX) at Texas Lutheran, 2:00 PM
Iowa Wesleyan at Eureka, 2:00 PM
Coe at Luther, 2:00 PM
Bethel at Gustavus, 2:00 PM
St Olaf at Hamline, 2:00 PM
St Johns at Augsburg, 2:00 PM
Crown at Martin Luther, 2:00 PM
Frostburg St at Hartwick, 2:00 PM
St Scholastica at Minn-Morris, 2:00 PM
Southwestern at Austin College, 2:00 PM
UW-Whitewater at UW-Platteville, 2:00 PM
Howard Payne at Louisiana Coll, 2:00 PM
Centre at Hendrix, 2:00 PM
Wheaton at Elmhurst, 2:00 PM
UW-Stout at UW-Eau Claire, 2:00 PM
Illinois College at Knox, 2:00 PM
Hardin-Simmons at Mary Hrdn-Baylor, 2:00 PM
Greenville at Westminster (MO), 2:00 PM
Concordia (IL) at Aurora, 2:00 PM
Ill Wesleyan at North Central, 2:00 PM
North Park at Augustana (IL), 2:00 PM
Carthage at Millikin, 2:00 PM
Conc-Moorhead at St Thomas, 2:10 PM
Sul Ross St at East Texas Bapt, 3:00 PM
George Fox at Whitworth, 3:30 PM
Ferrum at Greensboro, 4:00 PM
Redlands at Whittier, 4:00 PM
Willamette at Linfield, 4:00 PM
Pacific Lutheran at Puget Sound, 4:00 PM
Cal Lutheran at C-M-S, 4:00 PM
MIT at Endicott, 5:00 PM
Pacific (OR) at Lewis & Clark, 5:00 PM
Denison at Oberlin, 6:00 PM
St Norbert at Lawrence, 7:00 PM
LaGrange at Christopher Nwpt, 7:00 PM
La Verne at Chapman, 10:00 PM
Pomona-Pitzer at Occidental, 10:00 PM
 
Saturday, November 8
RPI at Springfield, 12:00 PM
Williams at Amherst, 12:00 PM
Trinity (CT) at Wesleyan, 12:00 PM
Merchant Marine at Union, 12:00 PM
Johns Hopkins at Franklin & Marsh, 12:00 PM
MIT at Maine Maritime, 12:00 PM
Curry at Nichols, 12:00 PM
Mass Maritime at Plymouth St, 12:00 PM
Bridgewater St at Framingham St, 12:00 PM
Castleton State at Gallaudet, 12:00 PM
TCNJ at So Virginia, 12:00 PM
WPI at Rochester, 12:00 PM
SUNY Cortland at William Paterson, 12:00 PM
Hamilton at Bates, 12:00 PM
Hartwick at Buffalo State, 12:00 PM
Brockport at Salisbury, 12:00 PM
Moravian at Juniata, 12:00 PM
Husson at Becker, 12:00 PM
Tufts at Middlebury, 12:30 PM
Bowdoin at Colby, 12:30 PM
Grinnell at Lake Forest, 1:00 PM
Case Western at Thomas More, 1:00 PM
Adrian at Kalamazoo, 1:00 PM
Bridgewater at Randolph-Macon, 1:00 PM
Kean at Rowan, 1:00 PM
Washington & Lee at Catholic, 1:00 PM
Kenyon at Wooster, 1:00 PM
Hiram at DePauw, 1:00 PM
Hobart at St Lawrence, 1:00 PM
Ohio Wesleyan at Oberlin, 1:00 PM
Worcester St at Westfield St, 1:00 PM
Fitchburg St at UMASS-Dartmouth, 1:00 PM
Rose-Hulman at Mount St Joseph, 1:00 PM
Grove City at Westminster (PA), 1:00 PM
Wash & Jefferson at Thiel, 1:00 PM
Carnegie Mellon at Chicago, 1:00 PM
Gettysburg at Dickinson, 1:00 PM
Ursinus at Muhlenberg, 1:00 PM
Endicott at Western New Eng, 1:00 PM
Albion at Alma, 1:00 PM
Wabash at Wittenberg, 1:00 PM
Norwich at SUNY-Maritime, 1:00 PM
Susquehanna at McDaniel, 1:00 PM
Methodist at Ferrum, 1:00 PM
Shenandoah at Emory & Henry, 1:00 PM
Minn-Morris at MacMurray, 1:00 PM
Mount Ida at Anna Maria, 1:00 PM
Concordia (WI) at Lakeland, 1:00 PM
Concordia (IL) at Olivet, 1:00 PM
Ithaca at St John Fisher, 1:00 PM
Alfred at Utica, 1:00 PM
Lebanon Valley at Lycoming, 1:00 PM
FDU-Florham at Delaware Valley, 1:00 PM
Wilkes at Stevenson, 1:00 PM
Widener at Kings, 1:00 PM
Salve Regina at Coast Guard, 1:00 PM
Allegheny at Denison, 1:00 PM
Misericordia at Albright, 1:00 PM
Morrisville St at Montclair St, 1:00 PM
NC Wesleyan at Greensboro, 1:00 PM
Saint Vincent at Geneva, 1:00 PM
Trine at Hope, 1:00 PM
Guilford at Hampden-Sydney, 1:00 PM
Alfred State at Maranatha Bapt, 1:00 PM
Hanover at Manchester, 1:30 PM
Christopher Nwpt at Maryville, 1:30 PM
Franklin at Defiance, 1:30 PM
Bluffton at Anderson, 1:30 PM
Millsaps at Centre, 1:30 PM
Mount Union at Baldwin-Wallace, 1:30 PM
Otterbein at John Carroll, 1:30 PM
Marietta at Muskingum, 1:30 PM
Wilmington at Ohio Northern, 1:30 PM
Heidelberg at Capital, 1:30 PM
Lawrence at Ripon, 2:00 PM
UW-River Falls at UW-Stout, 2:00 PM
Knox at Monmouth, 2:00 PM
Beloit at Carroll, 2:00 PM
Wartburg at Simpson, 2:00 PM
Luther at Loras, 2:00 PM
Central at Buena Vista, 2:00 PM
Cornell at Illinois College, 2:00 PM
Northwestern MN at Iowa Wesleyan, 2:00 PM
Hendrix at Rhodes, 2:00 PM
Aurora at Wisc Lutheran, 2:00 PM
UW-Stevens Pt at UW-Whitewater, 2:00 PM
Gustavus at Conc-Moorhead, 2:00 PM
Hamline at Augsburg, 2:00 PM
Bethel at St Johns, 2:00 PM
Coe at Dubuque, 2:00 PM
Rockford at Benedictine (IL), 2:00 PM
Macalester at St Norbert, 2:00 PM
UW-Platteville at UW-La Crosse, 2:00 PM
Texas Lutheran at Austin College, 2:00 PM
East Texas Bapt at Hardin-Simmons, 2:00 PM
Averett at Huntingdon, 2:00 PM
Mary Hrdn-Baylor at Howard Payne, 2:00 PM
Greenville at St Scholastica, 2:00 PM
Westminster (MO) at Martin Luther, 2:00 PM
Carthage at North Park, 2:00 PM
Ill Wesleyan at Wheaton, 2:00 PM
Augustana (IL) at North Central, 2:00 PM
Louisiana Coll at Sul Ross St, 2:00 PM
Eureka at Crown, 2:00 PM
Elmhurst at Millikin, 2:00 PM
St Thomas at Carleton, 2:10 PM
Berry at Sewanee, 2:30 PM
UW-Eau Claire at UW-Oshkosh, 3:00 PM
Linfield at Puget Sound, 4:00 PM
Lewis & Clark at George Fox, 4:00 PM
Willamette at Pacific (OR), 4:00 PM
Whitworth at Pacific Lutheran, 4:00 PM
Pomona-Pitzer at La Verne, 4:00 PM
Whittier at C-M-S, 4:00 PM
Trinity (TX) at Southwestern, 7:00 PM
Occidental at Cal Lutheran, 10:00 PM
Chapman at Redlands, 10:00 PM
 
Friday, November 14
Lycoming at FDU-Florham, 7:00 PM
Western Conn at Westfield St, 7:00 PM
 
Saturday, November 15
Springfield at WPI, 12:00 PM
Husson at Mount Ida, 12:00 PM
Ithaca at SUNY Cortland, 12:00 PM
Washington (MO) at Carnegie Mellon, 12:00 PM
SUNY-Maritime at Gallaudet, 12:00 PM
Anna Maria at Becker, 12:00 PM
Chicago at Case Western, 12:00 PM
Rowan at TCNJ, 12:00 PM
William Paterson at So Virginia, 12:00 PM
St Lawrence at Merchant Marine, 12:00 PM
Rochester at Hobart, 12:00 PM
Wesley at Charlotte, 12:00 PM
McDaniel at Johns Hopkins, 12:00 PM
Endicott at Salve Regina, 12:00 PM
Kings at Wilkes, 12:00 PM
Muhlenberg at Moravian, 12:00 PM
Union at RPI, 12:00 PM
Mass Maritime at Bridgewater St, 12:00 PM
Fitchburg St at Plymouth St, 12:00 PM
Worcester St at Framingham St, 12:00 PM
Stevenson at Misericordia, 12:00 PM
UW-La Crosse at UW-Eau Claire, 12:30 PM
Montclair St at Kean, 1:00 PM
Aurora at Albion, 1:00 PM
Franklin & Marsh at Gettysburg, 1:00 PM
Maine Maritime at Curry, 1:00 PM
Nichols at Western New Eng, 1:00 PM
Westminster (PA) at Geneva, 1:00 PM
Adrian at Trine, 1:00 PM
Salisbury at Frostburg St, 1:00 PM
Kalamazoo at Hope, 1:00 PM
Buena Vista at Coe, 1:00 PM
Denison at Kenyon, 1:00 PM
Wittenberg at Allegheny, 1:00 PM
Wooster at Ohio Wesleyan, 1:00 PM
Bridgewater at Catholic, 1:00 PM
Capital at Marietta, 1:00 PM
Castleton State at Norwich, 1:00 PM
Saint Vincent at Bethany, 1:00 PM
Buffalo State at Brockport, 1:00 PM
Guilford at Emory & Henry, 1:00 PM
Randolph-Macon at Hampden-Sydney, 1:00 PM
Ferrum at LaGrange, 1:00 PM
Oberlin at Hiram, 1:00 PM
Alma at Olivet, 1:00 PM
Dickinson at Ursinus, 1:00 PM
St John Fisher at Alfred, 1:00 PM
Utica at Hartwick, 1:00 PM
Albright at Lebanon Valley, 1:00 PM
Juniata at Susquehanna, 1:00 PM
Delaware Valley at Widener, 1:00 PM
Coast Guard at MIT, 1:00 PM
Huntingdon at NC Wesleyan, 1:00 PM
Rockford at Concordia (IL), 1:00 PM
Maryville at Methodist, 1:00 PM
Shenandoah at Washington & Lee, 1:00 PM
Greensboro at Averett, 1:00 PM
DePauw at Wabash, 1:07 PM
Wash & Jefferson at Waynesburg, 1:30 PM
Thiel at Grove City, 1:30 PM
Baldwin-Wallace at Heidelberg, 1:30 PM
John Carroll at Mount Union, 1:30 PM
Earlham at Rose-Hulman, 1:30 PM
Defiance at Bluffton, 1:30 PM
Manchester at Anderson, 1:30 PM
Ohio Northern at Otterbein, 1:30 PM
Muskingum at Wilmington, 1:30 PM
Hanover at Franklin, 1:30 PM
Howard Payne at Sul Ross St, 2:00 PM
UW-Whitewater at UW-River Falls, 2:00 PM
Centre at Birmingham So, 2:00 PM
Wheaton at Carthage, 2:00 PM
North Central at Elmhurst, 2:00 PM
Carleton at Hamline, 2:00 PM
Southwestern at Texas Lutheran, 2:00 PM
UW-Stout at UW-Stevens Pt, 2:00 PM
Austin College at Trinity (TX), 2:00 PM
Mary Hrdn-Baylor at East Texas Bapt, 2:00 PM
Hardin-Simmons at Louisiana Coll, 2:00 PM
Millikin at Augustana (IL), 2:00 PM
North Park at Ill Wesleyan, 2:00 PM
Lakeland at Benedictine (IL), 2:00 PM
Concordia (WI) at Wisc Lutheran, 2:00 PM
Luther at Simpson, 2:00 PM
Loras at Wartburg, 2:00 PM
Rhodes at Millsaps, 2:00 PM
Hendrix at Sewanee, 2:00 PM
Augsburg at Bethel, 2:00 PM
St Johns at St Olaf, 2:00 PM
Gustavus at St Thomas, 2:10 PM
Dubuque at Central, 3:00 PM
UW-Oshkosh at UW-Platteville, 3:00 PM
C-M-S at Pomona-Pitzer, 4:00 PM
Occidental at Redlands, 4:00 PM
La Verne at Cal Lutheran, 4:00 PM
Chapman at Whittier, 4:00 PM
George Fox at Pacific Lutheran, 4:00 PM
Pacific (OR) at Linfield, 4:00 PM
Puget Sound at Willamette, 5:00 PM
Southeastern at Berry, 6:00 PM
Maranatha Bapt at KY Wesleyan, 7:00 PM

As of September 15, 2014, at 03:05 PM ET

Powered by The Sports Network.