Division II Polls:
More Football
 
       ***** College Football Schedule/Results Division II - Oct 2-4 *****
                               (All Times Eastern)
 
                             From The Sports Network
 
 
                              Thursday, October 2nd
                              ---------------------
 
 (11) Delta State at Florida Tech, 7:00 PM
 
 Mississippi College at Shorter, 7:30 PM
 
 Benedict at Miles, 8:00 PM
 
                              Saturday, October 4th
                              ---------------------
 
 LIU Post at Pace, 12:00 PM
 
 Assumption at Southern Connecticut, 12:00 PM
 
 Glenville State at West Virginia Wesleyan, 12:00 PM
 
 Tiffin at Wayne State (MI), 12:00 PM
 
 Lock Haven at (9) West Chester, 12:00 PM
 
 West Virginia State at Urbana, 12:00 PM
 
 East Stroudsburg at Shippensburg, 12:00 PM
 
 Northwood at Walsh, 12:00 PM
 
 (8) Ohio Dominican at Lake Erie, 1:00 PM
 
 Missouri S&T at St Joseph's (IN), 1:00 PM
 
 West Liberty at Duquesne, 1:00 PM
 
 (12) Bloomsburg at Cheyney, 1:00 PM
 
 (10) Shepherd at Charleston (WV), 1:00 PM
 
 Shaw at Virginia Union, 1:00 PM
 
 Livingstone at Elizabeth City State, 1:00 PM
 
 Bentley at American International, 1:00 PM
 
 Saint Anselm at Merrimack, 1:00 PM
 
 Concord at Fairmont State, 1:00 PM
 
 Notre Dame (OH) at Virginia-Wise, 1:00 PM
 
 Mars Hill at (18) Carson-Newman, 1:00 PM
 
 Clarion at Mercyhurst, 1:00 PM
 
 Limestone at North Greenville, 1:00 PM
 
 Tusculum at Catawba, 1:30 PM
 
 University of Faith at Kentucky Wesleyan, 2:00 PM
 
 Truman State at McKendree, 2:00 PM
 
 Fayetteville State at Lincoln (PA), 2:00 PM
 
 (22) West Alabama at (24) West Georgia, 2:00 PM
 
 Morehouse at Clark Atlanta, 2:00 PM
 
 Northeastern State at (1) Northwest Missouri State, 2:00 PM
 
 Sul Ross State at Panhandle State, 2:00 PM
 
 Fort Valley State at Tuskegee, 2:00 PM
 
 St Cloud State at Minnesota-Crookston, 2:00 PM
 
 St Augustine's at Virginia State, 2:00 PM
 
 Fort Hays State at Washburn, 2:00 PM
 
 Southwestern Oklahoma at Ouachita Baptist, 2:00 PM
 
 IUP at Edinboro, 2:00 PM
 
 Findlay at (13) Ferris State, 2:00 PM
 
 (25) Winona State at Wayne State (NE), 2:00 PM
 
 Southwest Minnesota State at (3) Minnesota State, 3:00 PM
 
 Lindenwood at Emporia State, 3:00 PM
 
 Stillman at Lane, 3:00 PM
 
 Western State at Chadron State, 3:00 PM
 
 (17) Colorado Mines at New Mexico Highlands, 3:00 PM
 
 Colorado Mesa at Black Hills State, 3:00 PM
 
 Central Missouri at Missouri Southern, 3:00 PM
 
 Central Oklahoma at Nebraska-Kearney, 3:00 PM
 
 California (PA) at Seton Hill, 3:00 PM
 
 Bacone College at Southeastern Oklahoma, 3:00 PM
 
 Central State vs. Kentucky State (Indianapolis, IN), 3:00 PM
 
 Missouri Baptist at Southwest Baptist, 3:00 PM
 
 Minot State at Northern State, 3:30 PM
 
 Fort Lewis at Western New Mexico, 3:30 PM
 
 Bemidji State at Mary, 3:30 PM
 
 Indianapolis at Quincy, 4:00 PM
 
 Azusa Pacific at Central Washington, 4:00 PM
 
 Albany State at Paine, 4:00 PM
 
 Northwestern Oklahoma at (7) Henderson State, 4:00 PM
 
 McMurry at West Texas A&M, 4:00 PM
 
 Johnson C Smith at Bowie State, 4:00 PM
 
 Kutztown at Millersville, 4:00 PM
 
 (6) Lenoir-Rhyne at Brevard, 4:15 PM
 
 Grand Valley State at Hillsdale, 4:30 PM
 
 Gannon at (20) Slippery Rock, 6:00 PM
 
 New Haven at Stonehill, 6:00 PM
 
 Wingate at Newberry, 6:00 PM
 
 Alderson-Broaddus at Wagner, 6:00 PM
 
 (14) Winston-Salem State at Chowan, 7:00 PM
 
 Arkansas-Monticello at Arkansas Tech, 7:00 PM
 
 Western Oregon at (5) North Alabama, 7:00 PM
 
 Minnesota State-Moorhead at (4) Minnesota-Duluth, 7:00 PM
 
 Concordia-St Paul at (21) Sioux Falls, 7:00 PM
 
 Augustana (SD) at Upper Iowa, 7:00 PM
 
 Lincoln (MO) at William Jewell, 7:00 PM
 
 Northern Michigan at Saginaw Valley State, 7:00 PM
 
 Malone at Ashland, 7:00 PM
 
 (19) Pittsburg State at Missouri Western, 7:00 PM
 
 Southern Arkansas at (15) Harding, 7:00 PM
 
 Eastern New Mexico at Texas A&M-Kingsville, 8:00 PM
 
 Simon Fraser at Dixie State, 8:00 PM
 
 Adams State at (2) Colorado State-Pueblo, 8:00 PM
 
 East Central at Southern Nazarene, 8:00 PM
 
 Tarleton State at Texas A&M-Commerce, 8:00 PM
 
 Angelo State at (16) Midwestern State, 8:00 PM
 
 South Dakota Mines at Humboldt State, 9:00 PM
 
 09/30 17:09:04 ET