International Soccer - Denmark
 
                    ***** 2005-2006 Danish Cup Matches *****
 
                                  (DONG Pokal)
 
 
 FINAL:
 ------
 
 Match to be played May 11
 
 
 SEMIFINALS:
 -----------
 
 Matches to be played April 20 and April 27
 
 
 QUARTERFINALS:
 --------------
 
 Matches to be played March 6 and April 6
 
 
 FIFTH ROUND:
 ------------
 Randers FC          - AC Horsens             2-0
 BK Frem             - Viborg FF              2-2 AETl 6-5 on pks
 B 1909              - Herf?lge BK            5-2
 AaB                 - FC Midtjylland         2-1 AET
 Slagelse BK&IF      - FC Copenhagen          2-2 AET; 4-5 on pks
 Kolding FC          - OB                     1-1 AET; 5-6 on pks
 Brondby IF          - Silkeborg IF           2-1
 Lyngby BK           - Esbjerg fB             0-0 AET; 4-5 on pks
 
 
 FOURTH ROUND:
 -------------
 Dalum IF            - Silkeborg IF           0-1 AET
 Dollefjelde Musse   - Lyngby BK              2-5
 Slagelse BK&IF      - Hjorring IF            2-1
 Naestved BK         - Herfolge BK            1-3
 Randers FC          - AGF                    2-0
 SonderjyskE         - AC Horsens             1-2
 FC Nordsjaelland    - Viborg FF              0-3
 BK Frem             - AB                     2-1 AET
 B 1909              - HIK                    1-1 AET; 4-1 on pks
 B 93                - Kolding FC             3-5
 
 
 THIRD ROUND:
 ------------
 Sanderum BK         - Dalum IF               1-5
 Soro IF             - Slagelse BK&IF         1-3
 Djollefjelde Musse  - BK Skjold              3-2
 Holbaek B&IF        - Lyngby BK              1-3
 Saedding/Guldager   - Randers FC             0-13
 B 1909              - B 1913                 1-0
 BK Frem             - Vejle BK               2-1
 Viby                - Hj?rring IF            1-4
 FC Fredericia       - Kolding FC             3-4
 HIK                 - BK Fremad Amager       3-0
 Naestved BK         - Kalundborg GF&BK       4-2
 AB                  - Koge BK                3-2
 Allerod FK          - B 93                   1-4
 Nykobing            - Herfolge BK            2-4
 
 
 SECOND ROUND:
 -------------
 Taastrup FC         - Lyngby BK              2-6
 BK Sollerod/Vedbaek - Kalundborg GF&B        0-1
 Soro IF             - Holstebro BK           1-0
 DSIO                - Sanderum BK            1-2
 Tommerup BK         - Saedding/Guldager IF   0-1
 Kvik IF             - FC Fredericia          0-3
 Allerod FK          - Greve Fodbold          2-0
 Solrod FC           - Slagelse BK&IF         0-7
 Albertslund IF      - Naestved BK            1-5
 VLI                 - B 93                   0-2
 Viby                - Grenaa IF              3-0
 J?gersborg IF       - Nykobing F. Alliancen  0-6
 Dalum IF            - Jetsmark IF            4-0
 Korup IF            - B 1909                 1-3
 Djollefjelde Musse  - Olstykke FC            1-0
 Glostrup FK         - Holbaek B&IF           1-2
 Skive IK            - Kolding FC             0-5
 AB                  - Bronshoj BK            5-0
 Hjorring IF         - Brabrand               2-1
 B 1913              - Thisted FC             2-0
 
 
 FIRST ROUND:
 ------------
 Valby               - VLI                    2-3 AET
 Humlebaek           - Soro IF                0-4
 Aabyhoj IF          - Kolding FC             0-1
 Nykobing Mors IF    - Thisted FC             0-4
 Hobro               - Hjorring               1-2
 Aalborg Freja       - Kvik IF                2-4
 Lindholm            - Jetsmark               1-4
 Skive IK            - Norresundby            5-0
 Logstor IF          - Holstebro              3-7
 DSIO                - Fragde                 5-1
 SUB Sonderborg      - B1913                  0-3
 Saedding/Guldager   - Tjorring IF            5-2
 Fredericia          - Grenaa IF              0-1
 Aarhus Fremad       - B1909                  1-5
 Sanderum BK         - Svendborg              0-0 AET; 3-2 on pks
 BMI                 - Tommerup BK            3-5 AET
 FC Horsens          - Brabrand               0-5
 Tved BK             - Viby IF                1-6
 Frem Sakskobing     - Jaegersborg IF         1-1 AET; 3-4 on pks
 Dollefjelde Musse   - Ballerup IF            5-3
 Fredrikssund IK     - Albertslund IF         1-4
 Tuse IF             - Kalundborg GB          0-5
 Bk. Rodovre         - Taastrup FC            0-2
 FC Roskilde         - Holb?k B&I             0-5
 Vanlose             - Lyngby                 0-2
 Amager FF           - Slagelse B&I           0-6
 Solrod FC           - Oster Ulslev B         3-2
 Greve Fodbold       - Hvidovre IF            1-0
 Sollerod/Vedbaek    - Vaerlose BK            2-1
 Birkerod IF         - Glostrup FK            1-2
 Korup IF            - Naesby                 2-1
 Allerod Fodbold     - FC Bornholm            2-1
 
 
 
 10/26 12:28:58 ET

Powered by The Sports Network.

Sports Plus - Ruidoso News