International Soccer - Czech Republic
 
                ***** 2005-2006 Czech Republic Cup Matches *****
 
                                  (Pohar CMFS)
 
 
 FINAL:
 -----
 Match to be played May 17
 
 
 SEMIFINALS:
 -----------
 Matches to be played May 3
 
 
 QUARTERFINALS:
 --------------
 
 Matches to be played April 19
 
 
 FOURTH ROUND:
 -------------
 Kladno                    -  Sparta Prague            0-2
 Kunovice                  -  Ceske Budejovice         1-0
 Usti nad Labem            -  Brno                     0-1
 Vitkovice                 -  Slavia Prague            0-1
 HFK Olomouc               -  Hradec Kralove
 Banik Ostrava             -  Pribram
 Viktoria Zizkov           -  Chmel Blsany
 Slovacko                  -  Teplice
 
 
 THIRD ROUND:
 ------------
 Litvinov                  - Sparta Prague             1-7
 Varnsdorf                 - Kladno                    0-1
 Viktoria Zizkov           - Liberec                   4-3
 Strakonice                - Chmel Blsany              1-3
 Kunovice                  - Tescoma Zlin              2-1
 Tatran Prachatice         - Ceske Budejovice          1-2
 Mutenice                  - Slovacko                  1-2
 HFK Olomouc               - Kromeri                   0-0 AET; 5-4 on pks
 Kolin                     - Pribram                   0-2
 Pardubice                 - Usto nad Labem            0-1
 V?tkovice                 - Vysocina Jihlava          2-0
 Hlucin                    - Slavia Prague             0-4
 Nachod                    - Hradec Kralove            2-3
 Bystrc                    - Brno                      0-1
 Jakubcovice               - Banik Ostrava             0-1
 Celakovice                - Teplice                   0-5
 
 
 SECOND ROUND:
 -------------
 Zenit Caslav              - Sparta Prague             0-6
 Litvinov                  - Chomutov                  2-0
 SK Kladno                 - SIAD Most                 2-1
 Varnsdorf                 - Xaverov H. Pocernice      2-1
 Pencin Turnov             - Liberec                   0-3
 Karlovy Vary/Dvory        - Chmel Blsany              0-2
 Holysov                   - Strakonice                0-3
 Velke Karlovice           - Tescoma Zlin              2-2 AET; 4-5 on pks
 Znojmo                    - Kunovice                  0-2
 Tatran Prachatice         - Viktoria Plzen            2-1
 Kraluv Dvur               - Ceske Budejovice          1-4
 Morkovice                 - Mutenice                  1-1 AET; 5-6 on pks
 Sokolov                   - Teplice                   0-5
 Horovice                  - Celakovice                2-2 AET; 2-4 on pks
 HFK Olomouc               - Sigma Olomouc             1-1 AET; 4-1 on pks
 Zabreh                    - Kromeri                   0-0 AET; 7-8 on pks
 Letohrad                  - Hradec Kralove            1-1 AET; 5-6 on pks
 Trinec                    - Banik Ostrava             1-1 AET; 4-5 on pks
 Karvina                   - Jakubcovice               0-1
 Sezimovo Usti             - Pribram                   3-6
 Kolin                     - Brevnov                   4-1
 Ovcary/Strikov            - AS Pardubice              1-2
 Kohoutovice               - Bystrc                    0-1
 Zdirec nad Doubravou      - Vysocina Jihlava          0-3
 Mesto Albrechtice         - Hluc?n                    0-3
 Dvur Kralove              - Slavia Prague             0-3
 Ostroska Nova Ves         - Brno                      0-8
 Breclav                   - Slovacko                  0-1
 Nachod                    - Mlada Boleslav            2-0
 ?st? nad Labem            - Jablonec 97               2-1
 Dolni Benezov             - Vitkovice                 0-1
 Novy Bydzov               - Viktoria Zizkov           0-1
 
 
 FIRST ROUND:
 -----------
 Horovice                  - Vejprnice                 2-0
 Velim                     - Viktoria Zizkov           0-4
 Admira/Slavoj             - Xaverov H.Pocernice       0-2
 Kacov                     - Zenit Caslav              1-3
 FK Tabor                  - Tatran Prachatice         0-1
 Doubravka                 - Karlovy Vary/Dvory        0-2
 FK Brandov                - Sokolov                   0-3
 Skalice u Ceske Lipy      - Varnsdorf                 1-2
 Novy Bydzov               - Svitavy                   2-1
 Usti nad Orlici           - AS Pardubice              0-3
 Dvur Kralove              - Tyniste nad Orlici        2-2 AET; 3-2 on pks
 Predmerice                - N?chod                    2-2 AET; 5-6 on pk
 Chrudim                   - Hradec Kralove            1-5
 Hlavice                   - Usti nad Labem            0-3
 Holysov                   - Klatovy                   1-0
 Jankov                    - Strakonice                0-1
 Benesov                   - Sezimovo Usti             0-2
 Stribrna Skalice          - Kolin                     1-1 AET; 3-4 on pks
 Trebon                    - Ceske Budejovice          0-2
 Pencin - Turnov           - Novy Bor                  1-0
 Tesla Pardubice           - Letohrad                  0-1
 Motorlet                  - Litvinov                  1-2
 Kraluv Dvur               - Sparta Krc                2-1
 Vysehrad                  - Chomutov                  1-1 AET; 2-3 on pks
 Celakovice                - Bohemians 1905            2-2 AET; 4-3 on pks
 Loko Vltavin              - SK Kladno                 0-4
 Dobrovice                 - Brevnov                   1-2
 Ovcary                    - Bohemians Praha           1-3
 Velke Mezirici            - Bystrc                    0-2
 Zdirec nad Doubravou      - Zdar nad Sazavou          1-0
 Trebic                    - Kohoutovice               2-2 AET; 0-3 on pks
 Hrusovany nad Jevisovkou  - Breclav                   1-2
 Ostrozska Nova Ves        - Postorna (Sardice)        2-1
 Rous?nov                  - Znojmo                    2-3
 Slavic?n                  - Kunovice                  1-3
 Mutenice                  - FKD                       0-0 AET; 5-4 on pks
 Konice                    - Mesto Albrechtice         3-3 AET; 6-7 on pks
 Morkovice                 - Lipova                    2-0
 Zabreh                    - Unicov                    1-1 AET; 4-2 on pks
 Horka                     - HFK Olomouc               0-6
 Hranice                   - Kromeriz                  1-1 AET; 2-4 on pks
 Velke Karlovice           - Bystrice pod Hostynem     4-0
 Fulnek                    - Jakubcovice               0-3
 Banik Albrechtice         - Hluc?n                    0-4
 Frydek/M?stek             - V?tkovice                 0-2
 Cesky Tesin               - Trinec                    1-1 AET; 6-7 on pks
 Orlova                    - Dolni Benesov             1-4
 
 10/26 11:46:53 ET

Powered by The Sports Network.